NPPMP plakatW naszej szkole we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ropczycach realizujemy profilaktyczny program edukacji antynikotynowej „Nie pal przy mnie, proszę” skierowany do uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Program ma na celu uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia, kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie, uświadomienie, że palenie tytoniu jest zagrożeniem zdrowia, a także uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem.

Dzieci w czasie zajęć warsztatowych poznają zagadnienia dotyczące szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych, rysują, malują kolorowanki, a na koniec robią kolorowe plakietki z hasłem programu „Nie pal przy mnie, proszę”.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1