W dniu 27 listopada odbył się szkolny konkurs językowy pt. „Warto uczyć się języków” w ramach Europejskich Dni Języków obcych dla uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej

, w którym wzięło udział 22 uczestników z tych klas. Organizatorem konkursu była pani Monika Pociask. O godzinie 12:45 wszyscy uczestnicy konkursu zgromadzili się w sali nr 16, gdzie prezentowali przygotowane piosenki oraz wierszyki w języku obcym. Biorący udział w konkursie oceniani byli pod względem poprawności językowej, prezentacji scenicznej, walorów artystyczno-muzycznych oraz rodzaju wykonania (solo, duet, itp.). Zebrane jury: pani Katarzyna Niedźwiedź, pan Grzegorz Rak, pani Beata Staroń oraz pan wice-dyrektor Jerzy Motyka wyłoniło 3 pierwsze miejsca oraz wyróżnienia:

Miejsce 1: Lena Dzidek z klasy 2B z piosenką pt.: ”Let it be” zespołu The Beatles.

Miejsce 2: Łucja Adranowicz z klasy 2C z piosenką i choreografią taneczną pt.: „Believer” zespołu Imagine Dragons

Miejsce 3: Raś Milena i Jaracz Lena z klasy 2A z piosenką pt.: „Anyone I want to be” Roksany Węgiel

Wyróżnienia uzyskali: Jagoda Przybyła, Lena Rokosz, Maja Sypel oraz Aleksander Kramarz z klasy 2A

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami i gratulacjami, gdyż wykonywali swoje utwory z dużym zaangażowaniem i bardzo dobrym przygotowaniem. Gratulujemy.

/Monika Pociask/