W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z klas pierwszych w czasie lekcji, w ramach edukacji przyrodniczej i społecznej realizowały Projekt Edukacyjno- Ekologiczny "Lekcje ciepła" pod patronatem Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie w Warszawie.

Dzięki udziałowi w tym programie, od PEC w Ropczycach pozyskano serię bajek "Czerwony Kapturek w mieście".

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób powstaje ciepło oraz jak w niego mądrze korzystać. Uczyli się, jak dbać o środowisko naturalne. Pomagały w tym książeczki edukacyjne z serii „Czerwony Kapturek  w mieście”. To ciąg historii,   w którym Czerwony Kapturek razem z babcią i mamą decydują się na wyprowadzkę z niebezpiecznego lasu, by zamieszkać na osiedlu. Babcia nie musi już nosić drewna na opał, bo korzysta     z ciepła systemowego, a wnuczka może częściej odwiedzać babcię, której towarzyszy zaczarowany kot Klucha, objaśniający dziewczynce, skąd ciepło bierze się w kaloryferach oraz jak z niego korzystać, by się nie marnowało.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ropczycach - dostawca ciepła systemowego przekazało dla naszych pierwszoklasistów  egzemplarze książek edukacyjnych „Czerwony Kapturek” cz.1 pt. „W MIEŚCIE”, cz.2 „W MIEŚCIE ZIMĄ”, cz.3 „MISJA CZARNY SMOG”, cz.4 „W MIEŚCIE PRZYSZŁOŚCI”.

Dodatkowo  w tym roku szkolnym 2021/2022 udostępniona została platforma e-learningowa  lekcjeciepla.pl, która ułatwia zarówno nauczycielom, jak i uczniom przekazywanie oraz przyswojenie materiału.

W maju jako podsumowanie zdobytej wiedzy, dzieci z klasy Ia i Ib wykonały prace plastyczne na temat “ Moje miasto w przyszłości “. Prace dzieci zostaną zaprezentowane w naszej szkole na wystawie z okazji 660- lecia miasta Ropczyce.

W imieniu nauczycieli i uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 5 im. S. Udzieli w Ropczycach składamy serdeczne podziękowania za przekazane materiały edukacyjne panu Prezesowi Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Ropczycach  Zdzisławowi Dulibanowi.

Program realizowały wychowawczynie klas pierwszych Beata Kołodziej i Urszula Zach.

gallery1