"Najbliższa mi jest prawda, że póki nas ktoś pamięta, wciąż żyjemy.
Wspomnij mnie..., choćby gdzieś w ciszy i potajemnie.
Nie pozwól mi odejść.''

 / Carlos Ruiz Zafon „Cień wiatru” /

 

IMGP45703 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie promujące książkę W ropczyckiej  szkole na „Górce” już 35 lat

Publikacja ta jest pracą zbiorową pod red. prof. WSH dra hab. Władysława  Tabasza oraz zespołu redakcyjnego, w skład którego wchodzą: Dorota Cygan, Bożena Nowacka, Dorota Siwulec-Pawlik, Małgorzata Skwierz-Machnica oraz Dorota Worowska. 

Książka powstała dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli, absolwentów i sympatyków szkoły. Nie tylko podsumowuje 35 lat istnienia szkoły na „Górce", ale wpisuje się także w historię Królewskiego Miasta Ropczyce świętującego w tym roku swoje 660-lecie. Monografia zawiera zarys historyczny, życiorys patrona, najważniejsze działania i osiągnięcia szkoły, wspomnienia nauczycieli i uczniów, spisy absolwentów oraz twórczość dzieci i młodzieży szkolnej.

Spotkanie wszystkich twórców książki umiliła część artystyczna w wykonaniu uczniów, absolwentów szkoły i zaproszonych do współpracy muzyków przygotowana pod kierunkiem: p. Doroty Cygan, Bożeny Nowackiej, Doroty Siwulec-Pawlik, Grzegorza Raka,  Moniki Pociask i Moniki Kawy. Miłym akcentem były wspomnienia i refleksje, którymi podzielili się z nami: prelegent, p. Władysław Tabasz, byli dyrektorzy szkoły: p. Władysława Gorczyca i p. Wojciech Żuchowski oraz Burmistrz Ropczyc, p. Bolesław Bujak. 

 

Pani dyr. Dorota Worowska i wicedyrektor, p. Jerzy Motyka wręczyli wszystkim współtwórcom monografii okolicznościowe podziękowania, a każdy zaproszony na tę uroczystość gość otrzymał na pamiątkę książkę W ropczyckiej  szkole na „Górce” już 35 lat”. Jej promocja stała się również świetną okazją do miłych rozmów i integracji naszej lokalnej społeczności oraz degustacji smacznych przekąsek przygotowanych w szkolnej kuchni przez panie kucharki, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. 

 

Wszystkim zaangażowanym w tę wyjątkową uroczystość składamy serdeczne podziękowania.

Zainteresowanych informujemy, że książkę można nabyć w sekretariacie szkoły. Bedzie też zaprezentowana na ropczyckim rynku w dniu 14.06.2022r., podczas happeningu "Ropczyce tańcem malowane".

/Dorota Cygan/

Relacja filmowa z uroczystości - relację opracował M. Betleja.

Nasze wspomnienia w zdjęciach ukryte -prezentacja przygotowana przez M. Pociask.

Galeria z uroczystości:

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1