IMG20220610103842 768x101110 czerwca 2022 roku odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom i finalistom 3. edycji Tarnowskiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Katedrę Chemii ANS. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział niemal stu uczniów ze szkół reprezentujących aż trzy województwa. Główna nagroda za pierwsze miejsce w konkursie trafiła do Mileny Idzior ze Szkoły Podstawowej Nr. 5 w Ropczycach, 2. miejsce zajął Maximilian Mika z I Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej w Kielcach, a trzecie Igor Sudyka ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle.

– Gratuluję wszystkim Uczestnikom wiedzy, pasji i ciekawości świata. Cieszę się bardzo, że zdecydowaliście się na udział w naszym konkursie i mam nadzieję, że kiedyś zasilicie grono naszych studentów – mówiła do zebranych Rektor ANS w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni, która wraz z dr Agatą Ladą, Kierownik Katedry Chemii wręczała nagrody, dyplomy i upominki.

Milena wzięła udział w dwóch etapach tego konkursu.

W dniu 29 kwietnia br. w murach Akademii Nauk Stosowanych odbył się I etap trzeciej edycji Tarnowskiego Konkursu Chemicznego. Konkurs organizowany jest przez nauczycieli akademickich Katedry Chemii Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie i odbywa się pod patronatem honorowym JM Rektor ANS w Tarnowie, dr hab. Małgorzaty Kołpy, prof. Uczelni.

W trzeciej edycji konkursu wzięło udział blisko 100 uczniów szkół podstawowych z: Biadolin Szlacheckich,  Dąbrowy Tarnowskiej, Jasła, Jastrzębiej, Kielc, Krakowa, Kurozwęk, Mielca, Pawęzowa, Ropczyc, Ryglic, Skrzyszowa. Szczucina,  Tarnowa, Wojnicza, Woli Rzędzińskiej oraz Żabna.

Najlepszym wynikiem mogła pochwalić się Milena Idzior, która przeszła do kolejnego etapu, gdzie trafili najlepsi.

II etap konkursu odbył się 13 maja br. i wzięło w nim udział 15 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w I etapie konkursu. Uczniowie zmierzyli się nie tylko z kolejną porcją zadań teoretycznych ale również zadaniami doświadczalnymi prowadzonymi w laboratorium chemicznym. Wyniki pokazały, że znów najlepsza była Milena Idzior.

Jeszcze raz gratulujemy Milenie tak dużego osiągnięcia.

IMG20220610104015