20220614 12133514 czerwca 2022 roku na rynku w Ropczycach odbył się happening zatytułowany „Ropczyce tańcem malowane”. Tą niezwykłą uroczystość rozpoczęliśmy średniowieczną pieśnią Breve regnum w wykonaniu chóru szkolnego. To pieśń opowiadająca o zwyczaju krakowskich żaków, którzy opuszczali sale wykładowe i świętowali na ulicach przejmując symbolicznie władzę w mieście. Uczniowie naszej szkoły nawiązali do ówczesnej średniowiecznej tradycji. Tańcem i śpiewem świętowali na rynku w Ropczycach 660-lecie nadania praw miejskich naszemu miastu. Mieszkańcy Ropczyc podziwiali roztańczoną społeczność szkolną, która zaprezentowała: taniec średniowieczny w wykonaniu uczennic klasy 4b, taniec kotów Kulikitaka w wykonaniu dzieci klasy 3a, taniec latynoamerykański Cha Cha w wykonaniu Gracjana Ochaba z klasy 8b naszej szkoły i Zosi Piątkowskiej z klasy siódmej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy oraz układ taneczny poloneza. Całość wydarzenia zakończył korowód taneczny poloneza z udziałem mieszkańców Ropczyc. Podczas happeningu nasza szkoła promowała również książkę wydaną z okazji jubileuszu szkoły pt. W ropczyckiej szkole na „Górce” już 35 lat.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1