20220901 082115
Pierwszy września to data historyczna – rocznica wybuchu II wojny światowej w 1939 r. To również symboliczny początek powszechnej nauki. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Seweryna Udzieli przywitali uroczyście nowy rok szkolny 2022/2023. Najpierw spotkały się dzieci najmłodsze. Rodzice uczniów klas 1. bardzo przeżywali
ślubowanie i pasowanie swoich pociech. Każdy nowy uczeń naszej szkoły otrzymał pamiątkowy kwiat z imieniem, dyplom i plakietę. Później odbyła się akademia dla uczniów klas 4-8. Wiersze i scenki przygotowali uczniowie z klas ósmych pod kierunkiem pani Bożeny Nowackiej i pani Doroty Cygan. Hymny i piosenkę zaśpiewały dziewczyny z chóru pod opieką pana Grzegorza Raka. Radosny taniec zaprezentowali uczniowie klasy 3 pod przewodnictwem pani Beaty Staroń. Występy uświetniły dekoracje przygotowane przez p. Bożenę Nowacką. Pani Dyrektor życzyła wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom uśmiechu na co dzień i wzajemnej życzliwości.
/Bożena Nowacka/