20221103 092413Spotkanie uczniów klas ósmych z przedstawicielami Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Rzeszowie

3 listopada 2022 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Oddziału Żandarmerii Wojskowej z Rzeszowa, st. szer. Mateusza Pawełka oraz st. szer. Kamila Machurę. Spotkanie z uczniami klas ósmych miało na celu przybliżenie tematyki związanej z służbą wojskową oraz przygotowanie uczniów do podejmowania odpowiedzialnych decyzji dotyczących przyszłości życiowej i zawodowej, w tym również wyboru dalszej ścieżki kształcenia związanej, np. z służbą w wojsku. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz mieli okazję zadać pytania na nurtujące ich tematy. Najbardziej zainteresowani tą tematyką uczestniczyli w pokazie wyposażenia samochodu wojskowego żandarmerii oraz sprzętu ochronnego połączonym z omówieniem specyfiki zadań, jakie na co dzień realizuje Żandarmeria Wojskowa.

Spotkanie to niewątpliwie przyczyni się do promocji służby wojskowej wśród młodzieży, która niebawem stawać będzie przed wyborem kolejnego etapu kształcenia.

/Dorota Cygan/

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1