W ramach programu profilaktycznego „Chcę być szczęśliwy” w dniu 23 listopada obyły się spotkania warsztatowe z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas IV - VIII z ratownikiem medycznym, Panem Witoldem Ruszlem. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe, pod które należy zadzwonić w razie sytuacji kiedy ktoś potrzebuje pomocy oraz w jaki sposób należy rozmawiać z dyspozytorem służb ratowniczych. Krok po kroku ratownik medyczny przedstawił schemat działania w przypadku gdy mamy do czynienia z osobą nieprzytomną, jak należy podjąć akcję reanimacyjną oraz jak posługujemy się defibrylatorem AED, ponieważ takie urządzenia mamy w przestrzeni publicznej i możemy ich użyć w przypadku zagrożenia życia. Pan Witold Ruszel przekazał również uczniom wiedzę na temat opatrywania ran, zadławienia czy zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla.
Celem tych zajęć było także uświadomienie uczniom, jak ważne jest natychmiastowe udzielenie pierwszej pomocy. Było to niezwykłe spotkanie, gdyż uwrażliwiło ono naszą młodzież na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz dostarczyło jej wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie.

gallery1