15 grudnia 2022 r. uczniowie klasy IIa naszej szkoły brali udział w warsztatach prowadzonych przez funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji w Ropczycach.
Lekcja odbyła się w sali lekcyjnej. Dzieci miały możliwość spotkania się z pracownikami Policji. Poznawały różnorodności działań Policji i specyfikę pracy policjanta, pozytywne i niebezpieczne strony tego zawodu. W czasie zajęć prezentowano policyjne stroje oraz podstawowe wyposażenie policjanta. Dzieci otrzymały opaski odblaskowe, które sprawiają, że jesteśmy wieczorem czy nocą, bezpieczni i widoczni z daleka na drodze oraz na poboczu. W bardzo ciekawy sposób przedstawiono podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu, na placu zabaw, w sklepach, w galeriach handlowych i innych miejscach użyteczności publicznej. Dzieci wysłuchały też fragmentów książki o Policji.
Zajęcia poprowadziła pani nadkom. Dominika Oleś i pan asp. Wojciech Klinger. Serdecznie dziękujemy gościom za spotkanie i ciekawe warsztaty.
/Beata Kołodziej/

gallery1 gallery1