Nasza szkoła bierze udział w programie – Laboratoria Przyszłości – to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymują wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 130 000,00 złotych. Ta kwota pozwoliła na zakup wyposażenia podstawowego oraz dodatkowego, które jako szkoła mogliśmy dobrać według potrzeb.

Dzięki udziałowi w Programie nasza szkoła wzbogaciła się m.in o następujący sprzęt:

2 szt. Drukarek 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.) oraz komputerami przenośmymi;
Kamera cyfrowa Canon Legria;
Aparat fotograficzny Canon 250D z akcesoriami;
Statyw Velbon;
Zestaw bezprzewodowy Saramonic Blink500;
Zestaw studyjny Softbox;
Mikrofon Mad Dog Pro;
Stabilizator Moza Gimbal mini s eseential;
Zestaw mobilny rh sound;
Zestawy Forbot;
Lego Spike Prime;
Klocki Lego Mindstorms;
Stacja lutownicza 2w1 hotair i grotowa;
Sprzęt audio do zajęć muzycznych;