W sobotnie przedpołudnie 9 września 2023r. na skwerze przy pomniku króla Kazimierza Wielkiego w Ropczycach miało miejsce wydarzenie kulturalne - XII edycja Narodowego Czytania. W tym roku mogliśmy usłyszeć fragmenty utworu Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Akcję, przy współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach, zorganizowała Miejska Publiczna Biblioteka w Ropczycach. Część artystyczną przygotowała pani Monika Kawa oraz jej wychowankowie z klasy 1C. Fragmenty lektury odczytali: pani Anna Wenc, pani Zofia Marć, pani Paulina Popielarz, pani Marietta Piecuch, pan dr Krzysztof Kosiński, pan Waldemar Wilk, nasza pani dyrektor Dorota Worowska, pan Grzegorz Bielatowicz i pani Maria Golenia.

Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak.

Dziękujemy dzieciom i ich Rodzicom za zaangażowanie w inicjatywę i poświęcony czas. ❤️

Zdjęcia: Telwizja Miejska Ropczyce

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1