Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a (1901 – 1966). Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomysłem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Święto niesie ze sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, czy kształtowanie właściwych postaw moralnych.
W naszych oddziałach zerowych stworzyliśmy atmosferę bajkową zakładając różne stroje z ulubionymi bohaterami, tańczą do ulubionych piosenek, rozwiązując quizy. W czasie zajęć dydaktycznych czytaliśmy różne bajki, które były okazją do nauki.
/Ewa Stasiowska/

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1