Ojczyzna – kiedy myślę – wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam,
Mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która przebiega ku innym,
Aby wszystkich ogarnąć w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas:
Z niej się wyłaniam ... gdy myślę Ojczyzna – by zamknąć ją w sobie jak skarb.

Karol Wojtyła

 

W poniedziałek, 13 listopada 2023r. cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach uczciła 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyjątkowe święto uczniowie zaznaczyli poprzez odświętny strój oraz wykonanie pięknych biało - czerwonych kotylionów.

W czasie uroczystej akademii mogliśmy wspólnie odśpiewać hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego" oraz hymn naszej szkoły, a także wraz ze szkolnym chórem pod opieką pana Grzegorza Raka i dziećmi z oddziałów przedszkolnych, zaśpiewać piękne piosenki i pieśni o charakterze patriotycznym. Montaż słowno muzyczny oraz patriotyczną dekorację przygotowali nauczyciele: Iryna Burban, Katarzyna Bujak, Elżbieta Świrad, Anna Podulka i Dorota Ciosek.

W swoim krótkim przemówieniu, pani dyrektor Dorota Worowska, podziękowała za przygotowanie wzruszającej uroczystości, a także zwróciła uwagę uczniów na to, że Polska jako kraj, będzie taka, jacy są ówcześni młodzi ludzie. Dlatego też, uczestnicząc w takich uroczystościach, jak dzisiejsza, dbamy o to, by patriotyzm nie pozostał tylko pustym słowem, a stał się wartością, którą pielęgnować w sobie będzie młode pokolenie.

Wydarzenie zrealizowane oraz zarejestrowane przy wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoriaprzyszłości.

/Monika Kawa/

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1