Będę się uczyć w szkole, jak kochać Ojczyznę,
jak pracować dla niej, kiedy dorosnę!

IMG 20190930 16385930 września 2019r. był szczególnym dniem dla wszystkich pierwszoklasistów z naszej szkoły. Po uroczystym pasowaniu stali się prawdziwymi uczniami. W obecności zaproszonych gości: pana Burmistrza Miasta i Gminy Ropczyce – Bolesława Bujaka, pań wychowawczyń
z przedszkoli, przewodniczącego Rady Rodziców – Piotra Furtaka, a także nauczycieli oraz rodziców, 55 uczniów z trzech oddziałów, złożyło ślubowanie na Sztandar Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Dorota Worowska.

Dzieci, recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz prezentując taniec, udowodniły, że mimo krótkiego jeszcze uczęszczania do szkoły, zdążyły się już wiele nauczyć. Sprawiły tym samym swoim rodzicom oraz przybyłym gościom wiele radości. Część artystyczną uroczystości przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: Alicja Żarna, Renata Klimek i Monika Kawa.

Każdy z pierwszoklasistów otrzymał legitymację oraz tarczę szkolną, a także słodkości przygotowane przez rodziców. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Jeszcze wam jedną radę dam:
w szkole nikt nigdy nie jest sam!
Znajdzie się sposób na zmartwienia.
Czołem Pierwszaki! Pozdrowienia!

/Monika Kawa/