76958040 442399196471018 4728767462571507712 oW listopadzie 2019 r. klasy II a i III b wzięły udział w II edycji konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, zorganizowanego przez sieć sklepów Biedronka, a mającego na celu wspieranie inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych. Tegoroczny konkurs miał nie tylko inspirować dzieci do codziennego czytania, ale również obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne. Dzieci czytały codziennie i zbierały naklejki ze Słodziakami oraz pod kierunkiem wychowawczyń przygotowywały Magiczne Drzewo Słodziaków oraz Słodziaki z materiałów podlegających recyklingowi.

Wykonane dekoracje wykorzystano do przystrojenia sali gimnastycznej na Dzień Głośnego Czytania, który w naszej szkole odbył się 15 listopada. Na uroczystość wspólnego czytania zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas I-III z naszej szkoły. Dzieciom czytali: wicedyrektor szkoły pan Jerzy Motyka i pani Ania Mazur pracująca w szkolnej bibliotece. Uczniowie z uwagą słuchali czytanych opowiadań, a następnie sami (chętni) popisywali się pięknym czytaniem. Ten dzień dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1