82225451 478746526169618 3252621936336830464 oUczniowie kl. 6 c pod opieką Pani Katarzyny Bujak udali się z wizytą do schroniska „Przytul psiaka” w Ropczycach. Przekazali duże ilości karmy, koce, miski, zabawki i smycze. Ofiarowane rzeczy to wynik zaangażowania społeczności szkolnej w pomoc bezdomnym zwierzętom podczas akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” zorganizowanej przez samorząd szkolny.

Celem akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, zaszczepienie w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwienie na nieszczęścia, wpojenie chęci niesienia pomocy potrzebującym, a także uczenie przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt. Tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.
Szkolną delegację powitał pracownik schroniska i weterynarz Pan Dominik Rachwał, który opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji, codziennej pracy, o tym, jak należy witać się z psem, a także o psich zwyczajach. Dzieci poznały wytyczne dotyczące adopcji zwierzęcia. Ponadto dowiedziały się na czym polega wolontariat. Podczas wizyty pracownik opiekujący się zwierzętami oprowadził nas po terenie schroniska, w którym obecnie przebywa 50 psów. W ciszy wędrowaliśmy między boksami zwierząt. Łza się w oku kręciła: „Jak można być takim człowiekiem bez serca?” Dzieci były poruszone losem bezdomnych psów. Najważniejszą lekcją dla uczniów było zrozumienie, że zwierzęta to nie zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Wszyscy musimy wiedzieć, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek troski o niewątpliwie słabszą istotę.
Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za udział w akcji, która z pewnością pozytywnie wpłynęła na funkcjonowanie schroniska. Wdzięczność w oczach samotnych psiaków była dla nas bezcenna.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1