W ramach preorientacji zawodowej uczniowie kl. 8c uczestniczyli w spotkaniu z DarkiemDarłakiem i Dominikiem Skibą. Panowie przybliżyli specyfikę zawodu fizjoterapeuty, którapolega na diagnozowaniu schorzeń i urazów pacjentów oraz dobieraniu i prowadzeniu odpowiedniej formy terapii. Zawodowy fizjoterapeuta to wysokiej klasy specjalista, który potrafi dobrać odpowiednie techniki rehabilitacji medycznej i oddziaływać na ciało pacjenta w taki sposób, by stopniowo przywrócić zdolność do prawidłowego funkcjonowania. Opowiedzieli o ścieżce kształcenia w tym kierunku. Uczniowie dowiedzieli się, jakie trzeba mieć predyspozycje i cechy charakteru do wykonywania tego zawodu. Fizjoterapeuta, poza oczywistymi umiejętnościami, musi posiadać określone cechy, które są pożądane przez jego pacjentów. To empatia, zrozumienie, cierpliwość, skupienie, dokładność i co ważne –umiejętność pracy w zespole. Praca ta polega przede wszystkim na kontakcie z drugim człowiekiem. Jest to niejednokrotnie ciężki wysiłek fizyczny. Rekompensatą jest satysfakcja z dobrze wykonanej pracy i zadowolenie pacjenta. Warto dodać, że dobry fizjoterapeuat powinien się ciągle rozwijać, doszkalać oraz inwestować w siebie.
Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sympatycznym gościom za pouczające i wartościowe spotkanie.

gallery1 gallery1