IMG 20221017 131144Wszyscy wiedzą, że czytanie dzieciom bajek ma same zalety. Przede wszystkim rozwija w dziecku empatię, rozbudowuje jego słownictwo, rozbudza ciekawość świata i poszerza zainteresowania. Poza tym  usprawnia koncentrację, zapobiega uzależnieniu od innych mediów i może pomóc dziecku w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami na co dzień.

Dlatego też dniach 17-28 października wychowawcy świetlicy zorganizowali dla swoich podopiecznych akcję czytelniczą. Przez dziesięć kolejnych dni zaproszeni goście, nauczyciele i starsi uczniowie czytali głośno najpiękniejsze baśnie z polskiej i światowej literatury dziecięcej.

Aby słowa lepiej dotarły do licznej widowni, czytający korzystali z mikrofonów zakupionych w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. Zdjęcia dokumentujące wydarzenie wykonano aparatem fotograficznym pozyskanym z tego projektu.

Cieszymy się, że zainteresowanie ksiązką wśród dzieci jest nadal żywe,  a klasyczne baśnie wciąż budzą emocje.

/K. Śliwińska/