29 listopada 2022 roku w ramach programu profilaktycznego „Chcę być szczęśliwy" zorganizowane zostało spotkanie dla uczniów klas VI a i VI b z Panią dietetyk Małgorzatą Knych. Na zajęciach uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat zdrowych nawyków żywieniowych. Zostali zapoznani z talerzem zdrowia, który zastąpił piramidę zdrowego odżywiania. Uczniowie dowiedzieli się jakie produkty żywnościowe są polecane w diecie człowieka, a jakie szkodzą naszemu zdrowiu. Podczas zajęć pani dietetyk przedstawiła propozycję zdrowych i wartościowych posiłków oraz przekąsek zabieranych do szkoły w formie drugiego śniadania oraz zwróciła uwagę na zawartość cukru i tłuszczów utwardzonych w produktach spożywczych i napojach. Na końcu zajęć uczniowie zadawali pytania, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.

gallery1 gallery1 gallery1