Dziś w zerówce bardzo zdrowo,
Tak jesiennie, kolorowo
Śliwki, jabłka oraz gruszki
I szaszłyków pełne brzuszki.

20 października 2023 roku w oddziałach zerowych obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Zajęcia były „ Kolorowe, piękne, pachnące…”, uczyły logicznego myślenia, rozwijały umiejętności klasyfikowania obiektów, dostrzegania podobieństw i różnic. Przyniesione przez dzieci warzywa wzbogaciły kąciki przyrodnicze. Zaś przyniesione owoce stały się głównym składnikiem pysznych i kolorowych sałatek, szaszłyków. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć i powąchać warzywa i owoce, co pozwoliło im łatwiej zapamiętać nowe wiadomości. Utrwalaliśmy nazwy warzyw i owoców, dzieliliśmy je na kategorie. Następnie rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest ich spożywanie dla zdrowia człowieka. Na koniec zajęć przedszkolaki rozwiązywały zagadki i śpiewały piosenki o owocach i warzywach.
/Ewa Stasiowska/