Wprawdzie 23 listopada zima nie pokazała jeszcze swojego prawdziwego oblicza, ale niemal w świątecznym nastroju klasa 6B wyruszyła na kolejną szkolną wycieczkę. Tym razem celem wyjazdu był udział w warsztatach wyrobu pierników w Siedlisku "Janczar" w Pstrągowej. Podczas zajęć uczniowie własnoręcznie wyrabiali i wyciskali pierniki o bożonarodzeniowych motywach, a po upieczeniu dekorowali według własnej inwencji. Dodatkowymi atrakcjami wyjazdu były przejażdżka bryczkami, zwiedzanie Ośrodka Jeździeckiego, ognisko z pieczeniem kiełbasek przy muzyce i tańcach oraz gry i zabawy integracyjne. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy, więc w dobrych humorach, ze śpiewem na ustach, w atmosferze mile spedzonego czasu, wróciliśmy do Ropczyc.
Opiekę nad uczniami sprawowali: Marek Ochmański, Natalia Maciołek, ks Marcin Murawski.
/Marek Ochmański/