x

W piątek, 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucje 3go Maja - drugiej na świecie i pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić to ważne święto.

Na scenie mogliśmy zobaczyć zarówno małych, jak i dużych artystów, tańczących tańce narodowe oraz wykonujących piękne utwory muzyczne. Obejrzeliśmy również scenę, w czasie której sam król Stanisław ogłaszał uchwalenie ustawy zasadniczej.

Montaż słowno - muzyczny dostarczył widzom wiele radości oraz wzruszeń. Był również świetną lekcją historii, dzięki której mogliśmy zobrazować sobie wydarzenia tamtych dni.

Akademię przygotowali nauczyciele: Magdalena Głowacz - Janowska, Małgorzata Skwierz - Machnica, Grzegorz Rak, Monika Kawa, Dorota Ciosek i Anna Dziurzyńska.

Sprzęt nagłaśniający oraz aparat fotograficzny wykorzystany w czasie realizacji uroczystości zakupiony został w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

/Monika Kawa/