19 października 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca Dzień Edukacji Narodowej oraz 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Dzień ten był wyjątkowo uroczysty - uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w akademii szkolnej, którą przygotowały panie: Monika Kawa, Natalia Maciołek, Marzena Machnica oraz Katarzyna Niedźwiedź. Do świętowania włączyły się tańcem i piosenką klasy: 2A - pod opieką pani Bernadetty Chmury, 2B - pod opieką pani Renaty Klimek oraz oddział przedszkolny 0A - pod opieką pani Anny Podulki. Piękne i wzruszające widowisko ubogacił swoim występem również szkolny chór pod opieką pana Grzegorza Raka. Na trąbce wspaniale akompaniował Aleksander Kramarz z klasy 6A. Uczniowie i uczennice w uroczy sposób wyśpiewali  i wypowiedzieli słowa podziękowania dla swoich nauczycieli. Montaż słowno - muzyczny dostarczył widzom wielu emocji: od śmiechu po łzy wzruszenia.
W czasie uroczystej akademii, pani dyrektor Dorota Worowska wyraziła wdzęczność wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły, za trud wkładany w codzienną pracę, poświęcenie i rzetelność w jej wykonywaniu. Szczególne uznanie wyraziła, wręczając nauczycielom i pracownikom szkoły Nagrody Dyrektora.
Uhonorowane zostały: pani Małgorzata Skwierz - Machnica, pani Beata Kołodziej, pani Anna Dziurzyńska, pani Elżbieta Świrad, pani Barbara Łącka i pani Justyna Podulka.
Pani dyrektor nadmieniła również, iż Nagrodami Burmistrza Ropczyc zostali wyróżnieni nauczyciele: pan Jerzy Motyka, pani Dorota Ciosek, pani Katarzyna Bujak i pani Monika Kawa.
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej pracownikom Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach złożyła także Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Jolanta Ochab.

Po oficjalnej części świętowania, na uczniów czekały liczne zajęcia i atrakcje w postaci: Biegu 250-lecia KEN dla klas 0-3, a także ciekawe lekcje w Izbie Pamięci oraz Izbie Regionalnej. Ciekawostki z zakresu histroii i folkloru naszego regionu przekazywałą uczniom pani Jadwiga Staszewska - emerytowana nauczycielka naszej szkoły, której serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w nasze święto i poświęcony czas!
Wielkim zainteresowaniem cieszył się "Kiermasz słodkości", w organizację którego zaangażowali się uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele.

Serdecznie dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie pyszności, którymi mogliśmy się raczyć w tym świątecznym dniu.

Wydarzenie zrealizowane przy wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoriaprzyszłości.

/Monika Kawa/

gallery1 gallery1 gallery1