Ojczyzna – kiedy myślę – wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam,
Mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która przebiega ku innym,
Aby wszystkich ogarnąć w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas:
Z niej się wyłaniam ... gdy myślę Ojczyzna – by zamknąć ją w sobie jak skarb.

Karol Wojtyła

W poniedziałek, 13 listopada 2023r. cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach uczciła 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyjątkowe święto uczniowie zaznaczyli poprzez odświętny strój oraz wykonanie pięknych biało - czerwonych kotylionów.

W czasie uroczystej akademii mogliśmy wspólnie odśpiewać hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego" oraz hymn naszej szkoły, a także wraz ze szkolnym chórem pod opieką pana Grzegorza Raka i dziećmi z oddziałów przedszkolnych, zaśpiewać piękne piosenki i pieśni o charakterze patriotycznym. Montaż słowno muzyczny oraz patriotyczną dekorację przygotowali nauczyciele: Iryna Burban, Katarzyna Bujak, Elżbieta Świrad, Anna Podulka i Dorota Ciosek.

W swoim krótkim przemówieniu, pani dyrektor Dorota Worowska, podziękowała za przygotowanie wzruszającej uroczystości, a także zwróciła uwagę uczniów na to, że Polska jako kraj, będzie taka, jacy są ówcześni młodzi ludzie. Dlatego też, uczestnicząc w takich uroczystościach, jak dzisiejsza, dbamy o to, by patriotyzm nie pozostał tylko pustym słowem, a stał się wartością, którą pielęgnować w sobie będzie młode pokolenie.

Wydarzenie zrealizowane oraz zarejestrowane przy wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoriaprzyszłości.

/Monika Kawa/

gallery1