72478155 418445238866414 6666498857888645120 n28 września bieżącego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli, tradycyjnie już, w pieszej wędrówce w ramach organizowanej przez PTTK Oddz. w Ropczycach akcji „Pożegnanie lata”, ph. „Turystyka łączy pokolenia”. Pod opieką p. D. Cygan, p. M. Ochmańskiego i Z. Barana pokonali trasę: Ropczyce – Borki Chechelskie – Ropczyce, poznając bliżej swoją Małą Ojczyznę, zasady bezpiecznej pieszej wędrówki oraz rywalizując o miano „króla grzybobrania” i atrakcyjne nagrody w konkursie turystyczno – krajoznawczym. Kilometr za kilometrem wędrowaliśmy przez bardzo malownicze o tej porze roku okolice Ropczyc.

Sił i chęci do przemierzania bardzo różnorodnego terenu dodawał nam przyjemny wiatr i satysfakcja z pokonywanej wspólnie trasy. Zajęci obserwacją drzew, roślin, grzybów i słuchaniem śpiewu ptaków  nawet nie zorientowaliśmy się, kiedy dotarliśmy do kresu swej wędrówki.

W sumie w rajdzie uczestniczyło 19 osób. Jego celem była  popularyzacja turystyki pieszej wśród dzieci oraz promowanie aktywności  fizycznej i  zdrowego  aktywnego wypoczynku.

/D. Cygan/

gallery1 gallery1 gallery1