Resized 20191024 08455624 października klasy V a, VI c i VII b pod opieką p. Doroty Cygan uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielkami 3 różnych krajów przebywającymi obecnie w naszym powiecie i uczącymi się w LO w Sędziszowie Młp. w ramach programu wymiany międzykulturowej AFS. Było to możliwe dzięki uprzejmości p. Aldony Homy, która zaproponowała takie spotkanie dla uczniów naszej szkoły. Jego celem było zapoznanie z samym programem AFS (American Field Service), jak i historią oraz kulturą krajów, które reprezentowały przybyłe dziewczęta: Doga z Turcji – „siostra” Jagody (która mieszka u pp. Małgorzaty i Piotra Bąków), Nanda z Indonezji i Elena z Włoch. Ponieważ czas spotkania był bardzo ograniczony, nie poznaliśmy prezentacji Eleny, ale liczymy, że jeszcze kiedyś nas odwiedzi i opowie o sobie.

Warto zaznaczyć, że od początku istnienia wymian międzynarodowych wzięło w nich udział ponad 400 000 uczniów z całego świata. Polska uczestniczy ww. programie od 2004 roku za pośrednictwem fundacji ks. Siemaszki. Jakie warunki należy spełnić, żeby zostać rodziną goszczącą? – krótki informator prezentujemy na tablicy SKKT-PTTK (I piętro).

gallery1 gallery1 gallery1