„Nie ma nic cenniejszego nad wolność”.

20191108 112901m8 listopada uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowanej przez uczniów klas V – VIII pod kierunkiem nauczycieli: p. Doroty Cygan, p. Doroty Siwulec-Pawlik, p. Marzeny Machnicy, p. Grzegorza Raka i p. Marka Ochmańskiego.

Myślą przewodnią tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole było umiłowanie wolności. Walczyło o nią kilka pokoleń, które nie pozwoliły światu zapomnieć o istnieniu narodu polskiego. W montażu literacko – muzycznym uczennice, wykorzystując prezentację multimedialną, przypomniały najważniejsze chwile z dziejów walki Polaków o odzyskanie wolności i przypomniały, jaką rolę w tych wydarzeniach odegrał Józef Piłsudski. W trakcie uroczystości można było też usłyszeć przepiękne utwory muzyczne o tematyce patriotycznej oraz obejrzeć wspaniałe układy choreograficzne.

gallery1 gallery1