„Czy to jutro, czy to dziś,

wszystkim jest potrzebny miś.”

77170317 2405333349594699 8456547605164326912 oDnia 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, bo obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Pierwsza pluszowa zabawka powstała w 1902 roku w Nowym Jorku, na cześć prezydenta Stanów Zjednoczonych, Teodora Roosevelta, który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka. Maskotka została nazwana "Teddy Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

W naszej szkole także świętowaliśmy misiowe urodziny. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w jesiennym balu na cześć pluszowego misia, na którym gościliśmy także pana dyrektora Jerzego Motykę oraz klasę Ic z wychowawczynią, panią Moniką Kawą.

Uczestnicy balu mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych konkurencjach, takich jak odgadywanie zagadek muzycznych, układanie dużych misiowych puzzli, zabawy z chustą animacyjną. Dzieci poznały także historię powstania maskotki misia oraz ciekawostki na temat niedźwiedzi, a pomiędzy wszystkimi zadaniami tańczyły do misiowych melodii. Na końcu wszyscy otrzymali słodkie upominki i kolorowanki. Jesienny bal misiowy przygotowały wychowawczynie oddziałów przedszkolnych: Alicja Krzyżak-Janowska, Justyna Podulka, Renata Kisiel i Dorota Ciosek.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Sto lat Misiu!