Zgodnie z Rozporządzeniem MEiN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 z dnia 13 grudnia 2021 r. od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie.

W naszej szkole nauka zdalna będzie realizowana w następujący sposób:

1. 3 dni – od 20 grudnia do 22 grudnia (od 23 grudnia 2021 r. do 2 stycznia 2022 r. przerwa świąteczna);

2. 3 dni – od 3 stycznia do 5 stycznia (6 stycznia 2022 r. Święto Trzech Króli – dzień wolny, 7 stycznia 2022 r. – dzień wolny od zajęć dydaktycznych ustalony w porozumieniu z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim);

3. 24, 31, grudnia 2021r. i 7 stycznia 2022r. – szkoła nie pracuje.

W czasie nauki zdalnej zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem platformy Classroom. Konieczne jest zapisanie się każdego ucznia do zajęć zgodnie z planem.Przy zachowaniu reżimu sanitarnego, zgodnie z ustaleniami funkcjonuje oddział przedszkolny.
Po uzgodnieniu z rodzicami zajęcia rewalidacyjne realizowane w bezpośrednim kontakcie ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia.
Na wniosek rodziców uczniów uczęszczających do klas 1 – 3, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom, w okresie trwania nauki zdalnej, zostanie umożliwiony udział w zajęciach zdalnych z wychowawcą klasy oraz zorganizowana opieka świetlicowa. Wniosek o opiekę nad dzieckiem należy złożyć do skrzynki podawczej znajdującej się przy wejściu głównym do budynku szkoły.

Rodziców uczniów klas 1 -3 zapisanych do świetlicy szkolnej (ze względu na braki kadrowe), proszę o podanie godzin, w których konieczna jest opieka świetlicowa.

Dorota Worowska