20211208 115008 2m
Gościem w naszej szkole był Burmistrz Ropczyc, Pan Bolesław Bujak, który w ramach preorientacji zawodowej spotkał się z uczniami kl.8c. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca burmistrza. Jakie ma obowiązki i jak wygląda jego dzień pracy. Burmistrz przybliżył również na czym polega funkcjonowanie samorządu. Ciekawym punktem spotkania była wzmianka o ścieżce kształcenia i kariery burmistrza. Wykonywanie tej pracy jest związane z dużą odpowiedzialnością, która niesie ze sobą stres i obciążenia psychiczne. Burmistrz radzi sobie z tymi trudnościami uprawiając sport, do czego bardzo zachęcał młodzież. Ulubionymi aktywnościami naszego gościa są jazda na nartach, spacery i jazda na rowerze w czasie której ma okazję sprawdzić infrastrukturę gminy. Spotkanie było bardzo sympatyczne, przeplatane zabawnymi anegdotami z życia burmistrza oraz bardzo pouczające. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

gallery1 gallery1