20211215 121901m
W ramach preorientacji zawodowej uczniowie kl.8c spotkali się z lekarzem stomatologii Panią Krystyną Osińską- Szewczak. Dowiedzieli się, gdzie znajdują się uczelnie uczące w tym kierunku i jak wygląda ścieżka kształcenia. Pani doktor przybliżyła uczniom zawód stomatologa. Powiedziała na czym polega jego praca, jakie trzeba mieć predyspozycje, aby móc z pasją wykonywać ten zawód. Wspomniała także o plusach i minusach wykonywania tego zawodu. Niewątpliwie najciekawszym punktem spotkania była niespodzianka przygotowana przez Panią doktor, a mianowicie zajęcia praktyczne. Uczniowie na przygotowanych stanowiskach mogli zapoznać się ze sprzętem stomatologicznym, a przede wszystkim poćwiczyć niektóre czynności stomatologiczne, tj. znieczulanie, szycie, wyrywanie zębów, pacjent nie protestował. Na koniec spotkania jedna z uczennic przebrała się w strój covidowy i odwiedziła parę klas. Uczniowie świetnie się bawili, a przy okazji poznali pracę stomatologa. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani doktor za tak ciekawe spotkanie, pełne cennych wiadomości i niezapomnianych wrażeń.