396543917 798369762090974 4949590284760148380 n
Drodzy Czytelnicy! ???
Zaczął się NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024, więc biblioteka szkolna postanowiła kontynuować konkurs pt. Czytelnik Miesiąca. Wiemy, że wielu z Was na to czeka . Tak, jak to było w minionym roku, osoba, która przeczyta najwięcej książek w danym miesiącu, zostanie wyróżniona. Warto podjąć wyzwanie, Wasz czytelniczy trud zostanie doceniony!
1. Cel konkursu:
- zachęcanie do regularnego czytania książek ze szkolnej biblioteki,
- podniesienie poziomu czytelnictwa,
- rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,
- kształtowanie wrażliwości na odbiór słowa pisanego,
- promocja czytelnictwa i działań biblioteki,
- włączanie czytelników w życie szkoły i biblioteki szkolnej poprzez udział w konkursach.
2. Regulamin:
a) Bibliotekarz dokonuje miesięcznego podliczenia wypożyczeń każdego czytelnika. Zwycięzcą konkursu – CZYTELNIK MIESIĄCA zostanie uczeń, który będzie miał najwięcej wypożyczonych
i przeczytanych książek w danym miesiącu. CZYTELNIKIEM ROKU zostanie uczeń, który będzie miał najwięcej wypożyczeń w ciągu całego roku szkolnego. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VIII.
b) Konkurs rozpoczyna się od października 2023 r. i trwa do maja 2024 r.
Informacja o zwycięzcy będzie publikowana co miesiąc na stronie internetowej szkoły i na łamach gazetki szkolnej.
3. Nagrody za zwycięstwo w poszczególnych miesiącach zostaną wręczone po klasyfikacji śródrocznej oraz rocznej.
4. Postanowienia końcowe: Szczegółowych informacji o konkursie udziela bibliotekarz szkoły.
Życzymy wszystkim Czytelnikom zapału i jak najczęstszych wizyt w bibliotece! ??

?PAŹDZIERNIK 2023r. - ?
Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Czytelnikiem Miesiąca - w PAŹDZIERNIKU zostali:
Karolina Klinger kl. III A i Kinga Majka kl. II B - w kategorii klas I-III
Bartłomiej Ciosek z kl. IV B - w kategorii klas IV-VIII
Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się, że nasi Uczniowie i w tym roku szkolnym nie stracili czytelniczego zapału! Zachęcamy do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.

/Anna Mazur/