Po raz kolejny, dzieci w świetlicy miały możliwość skorzystać z warsztatów z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 8.12.2023r. gościliśmy ratownika medycznego, Pana Wojciecha Idziora. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie sytuacji, kiedy ktoś potrzebuje pomocy oraz w jaki sposób należy rozmawiać z dyspozytorem służb ratowniczych. W trakcie warsztatów uczniowie poznali, jak krok po kroku postępować z osobą nieprzytomną oraz jak podjąć akcję reanimacyjną. Pan Wojciech przekazał również dzieciom wiedzę na temat opatrywania ran.
Celem zajęć było uświadomienie, jak ważne jest natychmiastowe udzielanie pierwszej pomocy. Na koniec zajęć dzieci zadawały pytania, a na pamiątkę otrzymały opaski z uśmiechniętą buźką.
/Anna Dziurzyńska/

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1