W tym roku szkolnym, każdego miesiąca, gościmy w naszej szkole pracowników Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego. W ich wykonaniu oglądamy i słuchamy audycji muzycznych, które przybliżają nam świat muzyki. Audycje bardzo nam się podobają, bo możemy poznawać muzykę oraz instrumenty muzyczne różnych epok historycznych i z różnych zakątków świata.
4 grudnia 2023r. klasy 0,1,2,3 udały się autokarami do Filharmonii Podkarpackiej na Koncert Mikołajkowy pt. „Mikołaj też czeka na Święta Bożego Narodzenia”. I tak na godzinę przenieśliśmy się do baśniowego świata, gdzie rządzą elfy, a sanie potrafią latać za sprawą pewnych wyjątkowych reniferów.
W programie koncertu znalazły się m.in.: Last Christmas, Rudolf the rednose reindeer, Z kopyta kulig rwie oraz inne, znane i lubiane przeboje, które porwały nas do tańca. Na sali koncertowej tańczyliśmy wszyscy w rytm muzyki. W ten magiczny grudniowy czas dźwięki znanych i lubianych przebojów świątecznych i zimowych przeniosły nas do zaczarowanej krainy Świętego Mikołaja, gdzie wszystko jest możliwe, a każda nuta namalowała nam osobną historię. Dowiedzieliśmy się też, co tak naprawdę tworzy tą wyjątkową atmosferę w czasie Świąt, a także skąd pochodzą najbardziej znane świąteczne tradycje…
Na koniec zaś wszyscy zaśpiewaliśmy radosne Gloria, razem z aniołami.
/Urszula Zach/
gallery1 gallery1