W dniu 20 lutego 2024 roku w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach odbyły się powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach wzięło udział 4 drużyny dziewcząt ze szkół podstawowych z powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
Przystasz Lena
Wąchadło Weronika
Szczepanek Jagoda
Babicz Martyna
Kozioł Paulina
Ciosek Anna
Kozińska Alicja
Rachwał Lena
W wyniku sportowej rywalizacji w duchu fair play zwyciężyła drużyna ze Szkoly Podstawowa nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach, drugie miejsce zdobyła drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sędziszowie Małopolskim, trzecie miejsce uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ociece, na czwartym miejscu ukończyła zawody Szkoła Podstawowa z Bystrzycy.
Zwycięska drużyna awansowała na kolejny szczebel zawodów jakimi są zawody rejonowe. Życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.
/Małgorzata Skwierz - Machnica/