Od poniedziałku 9 listopada 2020 r. wszyscy uczniowie szkoły podstawowej objęci zostaną nauczaniem zdalnym. Dzieci oddziałów przedszkolnych będą kontynuowały nauczanie
w szkole.
Nauka odbywa się zgodnie z dotychczasowym planem zajęć, z uwzględnieniem specyfiki przedmiotu i zasadami bhp pracy przy komputerze. Rodzicom uczniów klas I-III wychowawcy przekażą harmonogram lekcji online.
Staramy się aby nauka prowadzona przez nauczycieli była jeszcze bardziej efektywna. Zwracam się jednak do Państwa z prośbą, aby wszyscy uczniowie posiadali sprawne mikrofony i kamery, co z pewnością ułatwi komunikację nauczyciel – uczeń. Uczniowie na lekcji mają sprawdzaną obecność, powinni brać aktywny udział w zajęciach i odpowiadać na pytania nauczycieli. Kamera powinna być skierowana bezpośrednio na ucznia, tak aby nauczyciel miał z nim wzrokowy kontakt.
Informuję również, że od 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. O potrzebie takiej opieki proszę poinformować wychowawców klas.
Jeżeli mają Państwo pytania, wątpliwości bądź sugestie dotyczące nauki zdalnej proszę
o kontakt przez dziennik elektroniczny z wychowawcami klas lub dyrekcją szkoły.

Życzę dużo zdrowia i wytrwałości. Serdecznie pozdrawiam.
Dorota Worowska