Dla chętnych uczniów klas 8 odbył się konkurs z udzielania pierwszej pomocy pt. "Uratuj życie".
Zgłosiło się 33 uczniów, którzy musiały wykazać się szeroką wiedzą z zakresu pierwszej pomocy.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich dotyczył wiedzy teoretycznej, natomiast w drugim etapie, uczniowie musieli zademonstrować, jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Do tej części konkursu awansowało tylko 10 uczestników z najlepszymi wynikami z części teoretycznej. Uczniowie wykazali się duzo wiedzą z zakresu pierwszej pomocy i potrafili wykonać min: RKO, RKO z użyciem AED, opatrzyć rany, ustalić pozycję boczną bezpieczną, zademonstrować udzielanie pomocy w przypadku zadławienia, omdlenia czy krwotoku z nosa.
Przy takiej dużej grupie wyszkolonej młodzieży możemy czuć się bezpieczni.
Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli: Katarzynę Bujak, Jerzego Motykę i Marka Ochmanskiego.
Przy organizacji konkursu ogromne wsparcie otrzymaliśmy od lokalnych firm z terenu gminy Ropczyce, dzięki którym wszyscy uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy.
/Katarzyna Bujak/

gallery1 gallery1