16 czerwca klasy 5a i 5b wczesnym rankiem wyjechały do Krakowa. Uczniowie zwiedzili miasto Drogą Królewską. Zobaczyli Barbakan, ul. Floriańską, Rynek, ul. Grodzką, Wzgórze Wawelskie. Na Rynku dzieci uczestniczyły w wejściu na żywo w programie ”Dzień dobry TVN”. Odtańczyły przebój “Flowers” przy brawurowym akompaniamencie zespołu Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych U.S. Naval Forces Europe and Africa Band, który stacjonuje we Włoszech. Grupa jest właśnie w trakcie trasy koncertowej po Polsce.
Potem uczniowie odwiedzili muzeum Etnograficzne w Krakowie założone przez patrona naszej szkoły Seweryna Udzielę. Uczestniczyli w lekcji pt. “ Krakowskim targiem”, która miała charakter gry ekonomicznej. Sprawdzili, czy da się zrobić zakupy bez wydawania pieniędzy. Gra umożliwiła „wejście w buty” podkrakowskich rzemieślników z przełomu XIX i XX wieku. Dzieci poznały naturalne materiały i ręcznie robione przedmioty. Doświadczyły podstawowych zależności ekonomicznych. Ćwiczyły logiczne myślenie i umiejętności pracy w grupie. Oczywiście zwiedziły również stałe ekspozycje muzeum.
Na koniec piątaki udały się do krakowskiego zoo, gdzie wśród wielu zwierząt najbardziej podobały się im wesołe kapibary. Kraków jest wspaniały!
/M. G.-J./
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1