W związku z ostatnimi wytycznymi GIS, MZ i MEN i częściowym przywróceniem zajęć opiekuńczo-wychowawczych i konsultacji w naszej szkole wprowadzono procedury bezpieczeństwa obowiązujące w związku z zagrożeniem covid 19.

Informujemy, że szkoła w pierwszej kolejności przyjmie dzieci, których rodzice:

- nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu,

- są pracownikami systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych,

- są pracownikami handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rodzice, dzieci z oddziałów przedszkolnych, którzy pracują zawodowo w miejscu zatrudnienia i nie mogą sprawować opieki nad dziećmi są zobowiązani do złożenia wniosku zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego (załącznik nr 1) w formie papierowej lub skanu tego dokumentu przesłanego drogą elektroniczną na adres sekretariatu szkoły.

Ważne, do wniosku dołącza się:

1. Oświadczenia rodziców/prawnych opiekunów,
  2. Zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu w czasie epidemii COVID-19
  3. Ewentualnie upoważnienie osoby pełnoletniej do odbioru dzieci z oddziału przedszkolnego

Bardzo proszę wszystkich rodziców uczniów  naszej szkoły o zapoznanie się z procedurami BHP w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19 dla Szkoły Podstawowej Nr 5 im. S. Udzieli w Ropczycach, które obowiązują od dnia 25 maja 2020 r.

Procedury postępowania w SP 5 w czasie epidemii  wraz z załącznikami

Dorota Worowska