W związku z decyzją MEN i zarządzeniem nr SO.0050.1.82.2020 Burmistrza Ropczyc z dnia 6 maja 2020 r. informuję, że Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach będzie prowadziła zajęcia wychowawczo-opiekuńcze dla dzieci z oddziałów przedszkolnych od 25 maja 2020 r.

Szkoła w pierwszej kolejności przyjmie dzieci, których rodzice:

- nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu,

- są pracownikami systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych,

- są pracownikami handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rodzice, którzy pracują zawodowo w miejscu zatrudnienia i nie mogą sprawować opieki nad dziećmi są zobowiązani do złożenia wniosku zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego (załącznik nr 1) w formie papierowej lub skanu tego dokumentu przesłanego drogą elektroniczną na adres sekretariatu szkoły.

Ważne, do wniosku dołącza się:

1. oświadczenia rodziców/prawnych opiekunów (załącznik nr 2),
  2. zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu w czasie epidemii COVID-19 (załącznik nr 3)
  3. ewentualnie upoważnienie osoby pełnoletniej do odbioru dzieci z oddziału przedszkolnego

Jednocześnie informuję, że zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi GIS
w
Szkole Podstawowej Nr 5 im. S. Udzieli w Ropczycach zostały wprowadzone procedury BHP w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19.

Obowiązuje reżim sanitarny oraz zmiana organizacji pracy:

- obowiązują nowe godziny przebywania dzieci w oddziałach przedszkolnych,

- szkoła dysponuje 24 miejscami w oddziałach przedszkolnych, (zostaje ograniczona liczba dzieci zgodnie z wytycznymi GIS 4m2 na 1 dziecko),

- nie obowiązują dotychczasowe podziały na grupy,

- dzieci przyprowadzają i odprowadzają rodzice lub osoby pełnoletnie – upoważnione przez rodziców,

- wszyscy: pracownicy szkoły, rodzice oraz w miarę możliwości również dzieci są zobowiązani do stosowania obowiązujących procedur i zasad higieny.

Wniosek zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego, oświadczenia rodziców/prawnych opiekunów, zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu w czasie epidemii COVID-19, upoważnienie dla osoby pełnoletniej można pobrać ze strony internetowej szkoły. Ze względu na obecną sytuację i „kwarantannę dokumentów w formie papierowej”, proponuję przesłać skany wymaganych dokumentów, a oryginały dostarczyć do skrzynki znajdującej się przy wejściu głównym w budynku szkoły.

Bardzo proszę rodziców o zapoznanie się z procedurami BHP w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19 dla Szkoły Podstawowej Nr 5 im. S. Udzieli w Ropczycach, które obowiązują od dnia 18 maja 2020 r.

Procedury postępowania w SP 5 w czasie epidemii

Dorota Worowska

Mogą się przydać:

Uwaga:

Wnioski należy przesyłać do 20 maja 2020r.