1 września 2020 r. uczniowie naszej szkoły rozpoczną tradycyjną, stacjonarną naukę.

Po długiej przerwie nasi wychowankowie spotkają się z nauczycielami, kolegami i koleżankami. Usiądą w szkolnych ławkach. Pod czujnym okiem pedagogów będą zdobywać wiedzę i nowe umiejętności. Pamiętamy, że decyzja o zamknięciu szkoły odmieniła nasze życie. Nagle nauka stała się nie tylko sprawą szkoły, ale wkroczyła do domów rodzinnych i zmieniła całkowicie swój charakter. Nasza szkoła dobrze poradziła sobie z trudną i niespodziewaną sytuacją kryzysową. Dowodem tego są wysokie wyniki uzyskane przez naszych uczniów w egzaminie ósmoklasisty. Najwyższy średni wynik z wszystkich przedmiotów w gminie, powiecie, województwie i kraju. Język polski – 71% - 8. stanin, matematyka – 54,53% - 7. stanin, język angielski – 64% - 7. stanin. Ciekawe techniki i pomysły zastosowane przez nauczycieli ułatwiły i uatrakcyjniły naukę zdalną. Zaangażowanie rodziców, słowa otuchy, różnego rodzaju pomoc i życzliwość wspierały nas w tym trudnym czasie.

Powrót do szkoły w tak nietypowej sytuacji rodzi wiele obaw i pytań, szczególnie tych dotyczących bezpieczeństwa. Jedni czują strach i niepokój, inni cieszą się, że wreszcie będzie zwyczajnie.

Od 1 września 2020 r. obowiązują nowe wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek, w których dokładnie określono organizację zajęć w szkole, zasady korzystania ze stołówki, biblioteki, świetlicy, a także formy współpracy z rodzicami. Zwrócono uwagę na przestrzeganie zasad higieny, czyszczenie i dezynfekcję pomieszczeń oraz na postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia.

Zgodnie z wytycznymi w naszej szkole będą obowiązywały zasady, których wszyscy będziemy musieli przestrzegać.

• Do szkoły mogą uczęszczać uczniowie bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie.
  • Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
  • Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady: a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi, b) dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m, c) dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m, d) opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
  • W szkole ogranicza się przebywanie osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.
  • Rodzice i nauczyciele są zobowiązani do niezwłocznego komunikowania się w sytuacjach nagłych.
  • Przy wejściu do budynku szkoły należy obowiązkowo zdezynfekować ręce.
  • Uczniowie posiadają własne przybory i podręczniki, nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi.
  • Uczniowie nie powinni zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.

W szkole obowiązują procedury postępowania w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki naszej placówki, zaleceń oraz wytycznych.

Szczegółowe informacje będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły.