powrot do szkol klas 4 8Bardzo cieszymy się, że od 17 maja 2021r. wracają do szkoły uczniowie klas IV-VIII. Wszyscy nauczyciele uczący w naszej szkole, będą starali się by powrót po tak długiej przerwie od nauki stacjonarnej  odbył się bez zbędnego stresu, w atmosferze wzajemnego zrozumienia i szacunku. Pierwsze dwa tygodnie powinny służyć odbudowaniu relacji społecznych, czerpaniu radości z bycia razem i poznaniu ewentualnych problemów z jakimi borykali się uczniowie.

W związku z nadal panującym zagrożeniem COVID-19 przedstawiamy wytyczne, które będą obowiązywać w naszej szkole:

Nauczyciele, pracownicy i uczniowie zobowiązani są do przestrzegania Procedur bezpieczeństwa w celu zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły obowiązujących na terenie Szkoły Podstawowej Nr 5 im. S. Udzieli w Ropczycach od 1 września 2020 r.

Z uwagi na utrzymujący się stan pandemii i obostrzenia reżimu sanitarnego uczniowie uczą się w wyznaczonych salach.

Na terenie całej szkoły zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkich obowiązują maseczki (część wspólna, sale lekcyjne itp.)

Nauczyciele uczący na pierwszej lekcji odbiorą od uczniów klas IV – VIII oświadczenia o stanie zdrowia i następnie przekażą wychowawcom klas.

Uczniowie klas IV – VIII (w okresie nauki hybrydowej) przychodzą do szkoły zgodnie z harmonogramem - harmonogram udostępnią Państwu wychowawcy klas.