Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły się informacje dotyczące m.in. zakresu zadań dyrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień. Oddzielny materiał został poświęcony kwestii obecności rodziców podczas szczepienia dziecka przeciw COVID-19. Informacje przygotowane przez MEiN zostały przekazane szkołom i placówkom za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

Strona MENIS - Organizacja szczepień w szkołach i placówkach

List​_Ministra​_Zdrowia​_do​_dyrektorów​_szkół,​_nauczycieli,​_rodziców​_w​_sprawie​_szczepień​_nastolatków

Deklaracja na szczepienia

Kwestionariusz​_wstępnego​_wywiadu​_przesiewowego​_przed​_szczepieniem​_osoby​_niepełnoletniej​_przeciw​_COVID-19